в Україні

Дарницька ТЕС роками купує російське вугілля. Потяги з ним приходять прямо до столиці – Казанський

Написано Ткачик Олеся

Журналіст Денис Казанський розповів, що вчора були зафіксовані на Дарниці десятки вагонів РЖД з російським вугіллям. За його словами, потяги з РФ спокійно приходять прямо у столицю України. І це триває роками, з 2016 року.

«І за ці 5 років цей вугільний трафік з РФ не припинявся. Вугілля купує Дарницька ТЕЦ, про яку я вже неодноразово розповідав — це старе, брудне підприємство, яке труїть повітря та викидає токсичну золу на золовідвал на вулиці Здолбунівський, поруч із житловими будинками, без належної санітарної зони. Кияни скаржаться на цю ситуацію роками. Вимагають, щоб ТЕЦ перейшла на газ, припинила спалювати вугілля та ліквідувала небезпечний золовідвал. Однак, столична влада на ці скарги не реагує. А екоінспекцію, яка намагалася перевірити ТЕЦ, власники на підприємтсво просто не пускають», — пише журналіст.

За інформацією з відкритих джерел, власник Дарницької ТЕЦ Анатолій Шкрібляк закуповує вугілля не лише з Росії, а й з окупованих територій. Минулого року СБУ порушила справу проти компаній Шкрібляка за фінансування тероризму.

«Отже вугілля, яким забиті залізничні рейки у Дарницькому районі, може бути не просто російським, а вкраденим з ОРДЛО. Кияни дихають викидами від спалення цього вугілля, сплачують за нього, проти волі фінансуючи агресію проти України, і ніхто не може і не хоче нічого з цим робити. Тому що власникам ТЕЦ та посадовцям, які їх прикривають, так вигідніше», — додав журналіст.

Комментарі Facebook

Об авторе

Ткачик Олеся

Присоединяйтесь к нам на Facebook!

Если вам понравилось, — подписывайтесь на наши новости в Facebook