в Україні

Працюють на десятиліття. В школах на окупованих територіях знищили все українське

Написано Ткачик Олеся

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей зі шкіл, бібліотек та вузів були вилучені та знищені всі україномовні книжки, про це к Фейсбуці пише Марина Моісеєнко.

«Я просто в це не можу повірити. Можливо все ж таки кудись вивезли книжки? На Донбасі були мільйони книжок. Невже спалили, як в середньовіччі? Кажуть, що ознак «українського періоду» у школах не залишилося. Видерли та замалювали не тільки символіку, але будь-які натяки на цей темний період в історії «ДНР». Абсолютно нейтральні речі, наприклад, портрети математиків або правила дорожнього руху видані українською теж потрапили «в топку», — пише Моісеєнео.

Окрім того, пише вона, з цього навчального року в усіх школах «ДНР» введено «патриотические часы».

«Починаючі з першого класу двічі на тиждень. Учням розповідають про «славетних» героїв молодих республік, типу Гіві. Часто на такі часі запрошують військових у якості гостей. Популярним є запит на військові історії з уст учасника боїв з українськими фашистами. Стилістика оформлення класів чорна-червона», — пише Моісєнко.

За словами політтехнолога Олексія Голобуцького, на окупованих територіях дуже грамотно і послідовно зачищають ідеологічний, інформаційний і освітній простір, працюють зі своїми громадянами на десятиліття наперед.

«Рішення однозначно грамотне з точки зору стратегічних інтересів РФ. От тільки я не певен, чи нам варто побиватись з того приводу. Так, це критично ускладнює їхнє повернення до України. Практично унеможливлює переконання їх в тому, що вони теж українці і можуть/повинні бути українськими громадянами. Але чи це такий мінус для нас? Чи все ж зменшення небезпек у власній державі від «тежгромадян»?  Тому я поки не визначився: чи обурюватись середньовічним варварством, чи вимагати такої ж тотальної зачистки всіх слідів «русского міра» в освіті, культурі, науці України? Ну і аналогічних уроків патріотизму», — відзначив експерт.

Комментарі Facebook

Об авторе

Ткачик Олеся

Присоединяйтесь к нам на Facebook!

Если вам понравилось, — подписывайтесь на наши новости в Facebook