в Україні

Голосування за мовний законопроект Бужанського може призвести до непередбачуваних вуличних акцій – політолог

Написано Ткачик Олеся

У четвер, 16 липня, в День прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховна Рада, за пропозицією глави «Слуги народу» Олександра Корнієнка буде розглядати законопроект нардепа Максима Бужанського про скасування переходу шкіл на українську мову з 1 вересня.

Спікер Дмитро Разумков підтримав винесення законопроекту до сесійної зали.

«ОПЗЖ у захваті. Росія також. Частина слуг народу із задоволенням голосуватимуть. Такий символізм. Декларація про суверенітет і скасування української мови у школах. Це відверте топтання по Україні та нашій мові», — написав у Фейсбуці політолог Андрій Смолій.

У четвер, в День прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховна Рада, за пропозицією глави «Слуги…

Posted by Андрій Смолій on Monday, July 13, 2020

За словами політолога Віктора Тарана, внісши зміни, «слуги» продемонструють виборцям південного-сходу, що саме вони, а не Медведчуківська ОПЗЖ є їхніми захисниками.

«Тому ситуативно це дійсно припинить падіння їх рейтингу, який відбувається у південно-східних областях. Більше того — це дасть можливість набрати в цих регіонах додаткові електоральні бали. Що стосується негативної реакції електорату західної та центральної України то їх він цікавить значно менше. Тим паче Галичина не їх базовий електоральний регіон. Окрім того Разумков, який давно готується до персональної політичної кар’єри, не упустить шанс подати це голосування як свою персональну перемогу», — пише політолог.

Проте, каже він, у цій схемі є одна проблема.

«Мова — це не політтехнологія. Мова — це ДНК нації. Тому це голосування може призвести до непередбачуваних вуличних акцій, на фоні яких мовний Майдан 2012 року буде «квіточками», — відзначив політолог.

«Українська мова» як політтехнологіяОстанні пів-року постійно говорив, що на фоні економічного спаду та падіння…

Posted by Viktor Taran on Monday, July 13, 2020

Комментарі Facebook

Об авторе

Ткачик Олеся

Присоединяйтесь к нам на Facebook!

Если вам понравилось, — подписывайтесь на наши новости в Facebook